Cookie Consent by Free Privacy Policy website
  info@elektrohobby.sk   +421 (0) 903 830 513

LED pásiky

LED pásky sa stali obľúbeným efektívnym riešením pre osvetlenie domácností, kancelárií a rôznych verejných priestorov vďaka ich flexibilite, energetickej náročnosti a dlhej životnosti. V rôznych napäťových verziách, ako sú 12V, 24V a 230V, čo umožňuje ich širokú aplikáciu v rôznych projektoch osvetlenia. V tomto článku sa pozrieme na každý typ LED pásku, ich výhody a typické použitie.

12V LED Pásky

12V LED pásky sú ideálne pre menšie projekty a aplikácie, kde je dôležitá bezpečnosť a nízke napätie. Tieto pásky sú bežne používané v automobiloch, karavanoch alebo pre akcentové osvetlenie v domácnostiach. Výhody 12V LED pásk zahŕňajú jednoduchú inštaláciu, SEO spotrebu energie a minimálne riziko úrazu elektrickým prúdom.

24V LED Pásky

24V LED pásky ponúkajú efektivitu a sú vhodné pre dlhšie inštalácie, kde by použitie 12V pásov mohlo viesť k stratám napätia a nerovnomernému osvetleniu. Tieto pásky sú vhodné pre osvetlenie kuchynských liniek, obchodných priestorov a ďalších veľkých plôch. Vďaka vyššiemu napätiu si môžete pripojiť dlhšiu sekciu bez znateľného poklesu svetelného výkonu. 24V LED páska potrebuje vhodný napájací zdroj, ktorý dokáže prevádzkovať vstupné napätie na potrebné 24V.

230V LED Pásky

230V LED pásky sú navrhnuté pre priame pripojenie k domácej elektrickej sieti bez potreby externého napájacieho zdroja. Tieto pásky sú mimoriadne vhodné pre veľmi dlhé inštalácie, ako sú osvetlenie fasád budov, záhrad alebo veľkých vonkajších a vnútorných priestorov. Ich hlavnou výhodou je možnosť inštalácie veľkej dĺžky LED pásky bez zníženia svetelného výkonu a bez potreby časti napájacích bodov. Na druhej strane, manipulácia s týmito páskami vyžaduje odborné znalosti a opatrenia, ktoré pracujú s vysokým napätím.

Záver

Pri výbere LED páskov je dôležitá dĺžka a umiestnenie inštalácie, ako aj dostupné napájanie. Zatiaľ čo 12V a 24V LED pásky sú ideálne pre menšie projekty a ponúkajú bezpečnosť pri nízkom napätí, 230V LED pásky umožňujú jednoduchú inštaláciu na veľké vzdialenosti bez straty svetelného výkonu. Každý typ má svoje špecifické výhody a obmedzenia, a preto je dôležité vybrať ten správny

 

Neboli nájdené žiadne produkty